.
Nečtu to po sobě.

Být tebou, tak nejsem tebou

27. června 2018 v 11:26 | Spiral |  Oni
"Být tebou, tak bych se na to vykašlala. Vždyť nemusíš všechno tak hrotit."

Říká mi kamarádka prakticky pokaždé, když se vidíme. Problém je v tom, že jsem hrotič a jakmile něco nehrotím, připadá mi, že je to až moc v pořádku a přece já nemám v životě takové štěstí, aby bylo něco v pořádku, tak začnu hrotit věci, které nemusím a tím to pak celý poseru a pak už nastane chvíle, kdy to hrotit musím. A M. se plácne do čela a řekne si "Drž hubu, má to smysl řešit? Nemá, tak drž hubu.". A já držím...na chvíli.

"Být tebou, tak bych přestala řešit, co se ti stalo na střední a začala žít svůj čtyřiadvacetiletej život."

Říká mi snoubenec prakticky pokaždé, když začnu nadávat na mou bývalou třídní, že mi zmrvila celý život. A já vím, že už to řešit nemusím, že už je to dávno za mnou. Pak se ale člověk podívá na své staré vysvědčení, s třídní důtkou (měla to být trojka z chování, ale nikdo z učitelského sboru nepochopil proč, tak to nebylo ani ne ředitelskou) a vzpomene si, jak moc pokrytecky se třídní na výletě v Praze chovala.

"Být tebou, tak bych jí napsala a zeptala se, jak jsi na tom. Budeš mít aspoň závěr."

Říká mi kamarád, když se mu svěřuji. Kamarádka mě odstříhla a ani ahoj neřekla. A já nevím, co by bylo lepší. Jestli od ní slyšet "Nesnáším tě!" a nebo to nechat vyhnít bez závěru. Ne všechny věci v životě musí mít konec. Proč je tak jednoduché to napsat a ne podle toho žít?

"Být sama sebou, tak bych se vysrala na všechno a hodila si mašli."

Říkám si pokaždé, když mi všichni říkají, co by dělali na mém místě. Já jsem ale jiná, chápu věci jinak a jsem až zbytečně citlivá. Oni by neudělali to stejné na mém místě. Oni by se do takových situací ani nedostali.

Jsem sama sebou a hodlám být i nadále. Nechci věci přestat hrotit, protože "by se to mělo". Chci věci přestat hrotit, protože mi to ubližuje. Rady do života v mém případě nedávají smysl. Málokdo se totiž umí zamyslet nad tím, co musím každý den prožívat. Začátek věty "Být tebou..." je proto to nejhorší, co mi můžete říct.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama