.
Nečtu to po sobě.

Jsme líní a nevyrovnaní...a není to naše chyba!

29. dubna 2018 v 18:47 | Spiral |  Oni
"Opravdu je problém v nás?"

Po Facebooku už nějakých pár měsíců běhá tohle video. Neříkám, že bych s panem Simonem vyloženě nesouhlasila, ale jak moc se snaží přijít na to, kde je problém, tak moc zabředává do skutečnosti, že si za to ti mladí můžou sami, protože nejsou schopní nechat mobil doma.

Osobně už jsem na slovo "mileniál" trochu alergická. Média to slovo nadužívají a díky tomu nás mladé už nikdo nebere vážně. Charakteristické vlastnosti, kterými oplývá KAŽDÝ adolescent se nyní probírají v médiích, jako kdybychom tu "zlou adolescenci" měli nějak vymýtit, vyléčit. Není přece možné, aby někdo, komu nebylo ani 25 měl deprese!

Neumíme navazovat vztahy, to je fakt. Člověk si s někým rozumí a jakmile se ti dva rozloučí, musí si potvrdit, že jsou teda kámoši. Kde jinde než na Facebooku. Lidé si tedy hned při prvním setkání musí sdělit, že nejsou "jen známí", ale rovnou "přátelé". Ovšem přece jenom - "známí" a "přátelé" - to jsou dvě naprosto odlišná slova a v dnešní době se berou jako synonyma. Však kolikrát jste označili člověka za "kámoše", i když jste se v životě viděli dvakrát a jediné, co vás ted spojuje, je počet lajků pod profilovými obrázky.

Já ovšem nevidím problém v sociálních sítích jako takových. Vidím problém ve výchově a to dost závažný. Místo toho, aby nás rodiče učili, jak navazovat vztahy a jak si je udržovat, tak nás hodili do pískoviště a "nějak si to vyříkejte". Rodiče už nezajímalo, že to děcko ve školce vyloženě trpí, protože ho tam každý druhý děcko mlátí. Vyřešit to má učitelka, rodič pak má dostat naprosto vyrovnané a klidné dítě, aby ho nerušilo, když bude odpočívat po práci. Rodiče přehazují zodpovědnost na učitele a samosebou učitelům jsou vztahy mezi dětmi docela ukradené...za ty prachy se jim ani nedivím. Tak se s tím děcka nějak poperte.

A když se děcka začnou nenávidět mezi sebou? Zavoláme psycholožku a ta to vyřeší! Že bychom těm dětem ukázali, jak se to má dělat? Nee...učitelé se ještě budou před děckama hádat mezi sebou, rodiče po sobě budou štěkat každý den, ale děcko má být hodné, vzorné a má mít všechny vlastnosti které...jsme mu nikdy neukázali?

Rodiče nás vedli k samostatnosti, ale nedošlo jim, že některé věci se nenaučíme vlastní zkušeností, ale zkušeností z rodiny, nebo známého prostředí. Pokud chceme, aby následující generace uměla navazovat vztahy, musíme jim jít příkladem a nezapomínat na vztahy, které jsme si v životě nasbírali sami.

Problém není v mileniálech, problém je v celé společnosti. Společnost, která udržuje při životě lidi, kteří už dávno měli zemřit a zanedbává lidi, kteří svůj život teprve začínají.

Zkrátka bych byla ráda, kdyby mě někdo dokázal pochválit i za to, že jsem zvládla svoje psychické problémy i přesto, že mi rodiče a celá společnost spíš házeli klacky pod nohy, než aby mi pomáhali. Byla bych ráda, kdyby mi někdo nabídl pomocnou ruku do startu. Nemyslím finanční, informační by stačila. Byla bych zkrátka ráda, kdyby mi někdo alespon řekl, co jsou má práva a povinnosti. Nechci, aby se o mě někdo staral, ráda se o sebe postarám sama, ale jak, když mi nikdo není schopný ani podat informaci o tom, že při DPČ nemusím platit zdravotní pojištění.

Třeba si společnost jednou uvědomí, že nemá pečovat jen o seniory, ale i o ty, kteří ty seniory budou celý svůj život platit.:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 29. dubna 2018 v 21:26 | Reagovat

Všecko se učíš jedině sama od sebe. Zkušenost není klíček, který můžeš předat jak k autu. :)

2 Kitty Kitty | Web | 30. dubna 2018 v 0:25 | Reagovat

Dobrá úvaha, hodná zařazení do Výběru TT. Proto to ráda dělám a děkuji za zajímavé zamyšlení. Ač seniorka, přeji ti poučené začátky ;-P

3 Eliss Eliss | Web | 30. dubna 2018 v 7:58 | Reagovat

Video jsem před nějakou dobou viděla, a také jsem na něj reagovala článkem. Sepsala jsi to moc pěkně, protože každý potřebuje ze začátku nějakou tu pomocnou ruku...

4 Poustevnice, Čarodějka Poustevnice, Čarodějka | E-mail | Web | 6. května 2018 v 20:54 | Reagovat

Trochu bych s videem souhlasila, ale souhlasím i s tebou. Dětem nelze nic vtlouct do hlavy, namentorovat. Děti se učí jen tak mimochodem od rodičů. Jejich vzorem. Jestliže rodiče něco neumí, nemohou se to naučit ani děti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama