.
Nečtu to po sobě.

I když ji odhodíte, stejně ji vám pořád nasazují

12. března 2018 v 11:22 | Spiral | 
Celý život vím, že jsem maličkato jinačí. A tak nasazuji masky. Většinou takové, abyc díky nim zapadla do určité skupiny lidí. Teď na masky kašlu a je to mnohem složitější, než by se mohlo zdát.

Bez masky totiž všichni ví, co jste zač. Nehrajete si na něco, co nejste a jste schopní se zkritizovat za všechno, co děláte. Nenalháváte svému okolí, co všechno děláte, prostě dojdete, řeknete že jste líná piča a všichni aspoň vědí, s čím počítat.

Je to dost přijemné i nepříjemné zároveň. Ze začátku se o vás lidé zajímají, pořád se na něco ptají a vy jim na rovinu říkáte o úplně všem. I včetně toho, že se občas umíte zachovat jak kráva. Pak ale zájem opadne a lidi začnou mít pocit, že se chováte jako kráva a dávají vám to sežrat.

V takových chvílích jsem paradoxně racionálnější, než většina lidí. Jen se snažím vysvětlit, že to jsou přesně věci, před kterýma jsem varovala a že teď udělá nejlíp, když mě nechá na pokoji.
Problém je, když mají lidi představu, že byste tu masku měli nosit.

"A to jako nemůžeš mít svou přírodní barvu? Proč máš potřebu na sebe pořád upozorňovat?"

Lidi mají představu, že si barvím vlasy kvůli nim. Mají představu, že všechno, co dělám se svým tělem, tak dělám pro okolí. Ne, dělám to sama pro sebe. Proto je mi vlastně úplně u prdele, že je barva vymytá a vypadám, jak vyblitina. Proč to nemůže být u prdele i ostatním?

Ale stejně úplně nejhorší je, když si lidé myslí, že to všechno, co nosíte, je vlastně maska. Že jste vlastně jen "emo", "hipík", "pipinka". Zajímalo by mě, jestli si ti lidé někdy pokládají otázku "Co by nosila, kdyby odhodila tu emo masku?".

---

Článek už je dokončen, jen jsem se chtěla podělit o rozhovor s mým chlapem.

"Je zajímavý, že když napíšu článek ve tři ráno, protože nemůžu spát a myslím si, že je to fakt sračka, tak mi všichni píšou komentáře o tom, jak je to skvělý. Pak se ale fakt snažím, dám to tam i v dobu, kdy to má největší dosah, jsem na to fakt pyšná a nikdo nic?"
"Nojo, blogování je asi o myšlenkovým průjmu."

Tak si ty průjmy užijte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 6. dubna 2018 v 17:56 | Reagovat

Úspěch v blogování je zcela iracionální, nesmyslný a už jsem se dávno přestala snažit v tom najít nějakej smysl. Přesně jak jsi říkala ty svému chlapovi :)

Jinak s maskama je to složitý. I to, co nosíme na ksichtě a považujeme to za opravdový je vlastně naše vlastní maska, kterou si nasazujeme před sebou. To skutečné já je ukrytý ještě někde hloubš, kam se neumíme dostat ani my sami. A někdy zase nasazená maska člověku přiroste k obličeji a on se stane jí. Prostě složitý jak dvoják žebř :)

2 Spiral Spiral | 9. dubna 2018 v 11:18 | Reagovat

[1]: Asi tak nějak, když si vzpomenu na zoufalé snahy o návštěvnost pomocí bleskovek...doby, kdy blog.cz byl ještě v plenkách.:D

To je ale právě to, já žádnou masku fakt nemám, respektive ani nevím, co to nějaká maska je. Jedinou, co znám, tak je jakási "společenská maska", která mi zabraňuje mňoukat na veřejnosti.:D To tak, když "já" není jen jedno.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama