.
Nečtu to po sobě.

Desetkrát můžeš žít

5. února 2018 v 8:10 | Spiral | 
"Žít svůj život"

Kde jenom začít. Nemůžu počítat dobu studií. To nebyl můj život, to byl život mých rodičů. Kdy můj život začal?

V momentě, kdy jsem si řekla "Mrdám na to.". Ale ne podruhé, ale poprvé. To bylo po střední. Jak jsem odmaturovala, tak jsem se přestěhovala. "Za prací." řekla jsem rodičům a zdrahala, co mi nohy stačily. Nezačala jsem ale úplně šťastně. Byly to sice parádní dva měsíce, ale tolik špatných rozhodnutí...kterých ale nemůžu litovat, protože mě přivedly přesně tam, kam jsem se chtěla nevědomky dostat.

Než jsem si řekla "Mrdám na to." podruhé, tak jsem se dvakrát přestěhovala a čekalo mě druhé stěhování zpátky k rodičům. Jen na měsíc. Měla jsem tehdy tři potkany a nejnadrženější libido pod sluncem. Ten měsíc u našich jsem (nějak) přežila a odstěhovala se zpátky. "Za prací" řekla jsem rodičům. Pak jsem se přesthovala podruhé a pak i potřetí do jiného města, kde jsem poprvé pocítila absolutní volnost. Tak jsem se flákala. A...moc mi to nesvědčilo.

Když jsem si řekla "Mrdám na to" potřetí, byla jsem přestěhovaná devětkrát a čekalo mě stěhování desáté. Už tu bydlím téměř dva roky. A "mrdám na to"? Ne. Protože teď žiju svůj život. Poznala jsem, co to znamená být sama, poznala jsem špatné vztahy, i dobré vztahy, které jsem posrala. Poznala jsem, co to znamená být na hranicích šílenství a teď už mě snad nic nemůže překvapit.

Za tu dobu totiž vím všechno zlé, čeho jsem schopná. A protože život opravdu není černobílý, tak díky těm zlým věcem začínám pomalu poznávat i ty dobré. Jsem ráda za život, který nakonec mám. A nejsem sama. Je rád i V., jsou rádi i kamarádi a rodina? Ti asi nikdy nebudou spokojení s tím, že nemám vysokou. Nebudou nikdy spokojení s tím, že dám přednost své psychické pohodě před pravidelným měsíčním příjmem.

Mám štěstí. Velké. A já si ho vážím, i když to tak nevypadá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuki yuki | 16. února 2018 v 18:31 | Reagovat

Každý jedinec žije svoj vlastný život. Učí sa na vlastných chýbach.A tým poznáva sám seba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama