.
Nečtu to po sobě.

Jak zvrátit absolutní konec?

9. ledna 2018 v 16:59 | Spiral |  Oni
Na počátku byl vesmír horký. Tak horký, že jen díky této vysoké teplotě mohlo vzniknout to, co vzniklo. Ovšem nikdo netuší, jestli to tak je, nebo není. Pár věcí můžeme vypozorovat, pár věcí můžeme spočítat, ale jakmile vám chybí jeden jediný údaj, výsledky jsou natolik nepřesné, či dokonce nepravdivé.

Ovšem jaký bude vesmír na konci? Panuje teorie, že pokud se teplota vesmíru dostane na absolutní nulu, tak zanikne. A ano, dává to smysl. Je už vypozorováno, že vesmír se pomalu ale jistě ochlazuje, že hvězdy začínají hasnout a že jsme vlastně na začátku vesmírného konce.

Otázkou je, jak daleko od absolutní nuly jsme a jestli lze absolutní konec nějak zvrátit.

Abych se vůbec dostala k tomu, k čemu chci, tak se musíme podívat na tzv. Fermiho paradox, který (ačkoliv je to teorie o mimozemských civilizacích, dá se vztáhnout i na nás) se ptá "Jestli je ve vesmíru život, jaktože jsme na něj nenarazili?".

Odpověď na tuto otázku není až tak jednoduchá. Zabývá se jí několikero vědců a ze všech možných odpovědí mne zaujala tato:

Mimozemské civilizace jsou buď ve fázi vývoje (takže třeba teď teprve "lezou z moře"), nebo už jsou tak daleko, že pro ně nebylo výhodné zkoumat vše, co je v jejich okolí a tak se zavřeli do virtuální reality, která je poháněná tzv. Dysonovou sférou (slunce zavřené ve schránce ze solárních panelů).

Proč o tom vůbec mluvím? Víte, tohle je možná cesta, jak zvráti zánik života, i když vesmír přestane fungovat. Virtuální realita, ve které se budeme nacházet (ať chceme, nebo nechceme...také je dost možné, že v jedné takové jsme ;)), bude potřebovat energii. Teoreticky, pokud bychom měli nekonečné zásoby například uhlí, možné by to bylo. Takže vlastně jde jen o to, najít cestu, ve které bude možno doplikovat předměty s naprostou přesností.

Ostatně - třeba už takové civilizace existují, třeba i blíže, než si myslíme. Podívejte se na naše plynné giganty - Jupiter a Saturn. Proč by uvnitř nemohli být lidé uzmknuti ve virtuální realitě? Když si vezmu, že jádro této planety by mohla tvořit obrovská továrna na elektrickou energii, ze které se kouří natolik dlouho a vytrvale, že se z planety stala plynná. A právě proto tyhle planety mají tak silné magnetické pole - je v nich tolik přístrojů, že planeta tvoří obrovskou cívku.

A co když taková civilizace je přímo pod námi? Co když...

...se jenom hodně nudím a tak vymýšlím blbiny?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 9. ledna 2018 v 17:21 | Reagovat

Mohla to byť fajn úvaha ale v momente keď som si prečítala o nekonečných zásobách uhlia.
OMG...

2 Spiral Spiral | 9. ledna 2018 v 17:48 | Reagovat

[1]: Tak rozhodně bych mohla půl článku rozebírat jak by to možné bylo a nebylo...důležitá byla ta poslední věta.;)

3 klavesnicetuka klavesnicetuka | 10. ledna 2018 v 13:52 | Reagovat

zajímavý pohled! :-) často koukám na dokumenty o vesmíru, ale je to na mě moc složité a nakonec vždycky skončím u úvahy, kde se tu vesmír vzal....ano je tu teorie velkého třesku ale k tomu bylo taky něco potřeba a kde se to vzalo?!

4 Spiral Spiral | 10. ledna 2018 v 15:59 | Reagovat

[3]: Podle mého jde právě o nekonečný běh vesmírů. Jakmile skončil vesmír "předchozí", smrštil se díky poslední supermasivní černé díře do sebe a protože to bylo strašně moc hmoty na malý prostor a ještě k tomu teplota šla prudce nahoru, vymrštila se hmota do okolí a rozšířila tak prostor k vytvoření vesmíru. Je možné, že každá nově vytvořená černá dírá způsobí vznik nového vesmíru...kdoví, třeba pánové a dámy v Cernově urychlovači částic vytvořili několik vesmírů. A třeba jednoho dne si bude nějaká další svévolná bytost klást otázky, jako si klademe teď my...a nebo už si je dávno položila.:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama