.
Nečtu to po sobě.

Imaginární hádky

17. ledna 2018 v 13:27 | Spiral | 
Čas od času mluvím sama se sebou. Někdy si po dvou hodinách mluvení unaveně sednu a řeknu si, jestli to mám fakt zapotřebí. Většinou se hádám. Hádám se o věcech, o kterých bych se ráda pohádala, ale v reálu to nemá smysl. Buď by ten druhý neposlouchal a nebo by mu to ublížilo. Tak se hádám doma.

K těmto hádkám mě navede věta, kterou do prostoru hodí můj vnitřní hlas. Jen tak. Jako kdyby mě chtěl vytočit. Možná že je to obranný mechanismus. Možná, že se mě moje hlava snaží obelstít. Ví totiž, že já na všechno mrdám a bez ní bych z postele nikdy nevstala. Stejně jako dnes.

Ovšem...je to trochu dvousečné toto říkat. Občas mi můj vnitřní hlas říká, ať se na všechno vyseru a jdu si zahulit. Je otázka, jestli touhu po sebenápravě vlastní tamto vevnitř a nebo já (a tamty další).

Všechno tohle bych věděla, kdybych vůbec tušila, kdo jsem. Ale to já nevím. Připadá mi, že to vědí všichni ostatní a ne já. Právě proto se všech ptám "Sluší mi to?", "Můžu to takhle nosit?" i když to jsou lidé, kteří mají úplně odlišný vkus. Zkrátka a dobře hledám schválení "Jo, to jsi ty.".

Problém je v tom, že se občas zeptám lidí, kteří vůbec netuší, kdo jsem. Třeba rodina. Očas se jich zeptám (a vždycky vím, že to dělat nemám), jestli mi tahle barva na vlasy sluší, nebo jak se jim líbí moje tunely. Okamžitá odpověď "Proč nemůžeš mít svou přírodní barvu? A proč musíš mít ty tunely, vždyť to ničí zdraví!". V tu chvíli mi potvrdí akorát tak to, že Spiral je jim ukradená a že jim záleží jen na té představě, co o mě mají.

Vnitřní hlas mi říká, ať je neposlouchám a jdu životem dál i bez nich. Já sama říkám, že jim to udělat nemůžu. A tak se budu hádat dál...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 17. ledna 2018 v 16:19 | Reagovat

Mám rád ocelové tunely s ostny. :D

2 Spiral Spiral | 18. ledna 2018 v 11:12 | Reagovat

[1]: já ráda plugy z kamene

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama