.
Nečtu to po sobě.

Srdce v mollu

18. prosince 2017 v 9:28 | Spiral | 
Ne každý má to štěstí slyšet své srdce. Štěstí? Nebo špatný zdravotní stav?

Už pár let se s tím potýkám. Vždy když na tom nejsem nejlíp. V takovou dobu nejím a hubnu rychlostí blesku. Lehnu si do postele a chci spát. Ale pořád to slyším. To přelívání řve v obou uších. To vlnobití, které nepřestane, dokuk si nerozvzpomenu na přesná znění mých oblíbených písní.

Vždy, když tohle slyším, vím, že nejsem úplně v pořádku. Jsem nemocná buď na těle, i na duši. Nyní mi není nejlépe ani v jednom ohledu.

Zkoušela jsem to řešit se svou doktorkou.
"Děvče, to byste měla brát antidepresiva."
"Byla jsem na psychiatrii a doktorka mi řekla, že to moc nemá smysl. Že osobnostní a sociální problémy se řeší terapií a jediné, v čem by mi antidepresiva pomohly, tak zklidnění nálad."
"A to přece chcete, ne?"
"Nechci, protože to mi pak znemožňuje zaměřit se na příčinu kolísání nálad."
"A co tedy chcete?"
"Psychoterapii, to mám ale smůlu, protože nemám na to platit tisícovku týdně, když mi můj psychický stav znemožňuje pracovat."
"Tak já nevím co s vámi. Běžte na gastroenterologii."

Já jí nechci křivdit. Přece jen je to starší paní. Když jí řeknu o bylinkovém čaji, zhrozí se a napíše mi ty největší driáky, které mi nikdy nepomohly tak, jako bylinky. Chápu, má vzdělání v určitém oboru a bylinková terapie se nedá vědecky prozkoumat (dá, ale jen jednotlivé látky v bylinkách, vliv počasí, prostředí, čistoty ovzduší a dlouhodobé účinky současná věda řešit nedokáže, ale doba jde dopředu a bylinky už se v medicíně neberou jako sprosté slovo).

Potřebuji to ale vyřešit. Nemůžu být co dva měsíce nemocná. Nemůžu se každý prosinec potýkat s takovou depresí, že nemůžu ani jíst. Je to strašně vyčerpávající.

A co mi říká srdce, kromě varovného zvuku, který se hádá s věným tinnitem? "Chci V." a ten je teď pořád v práci. V noci ani nedošel domů. A jak málo ho vidím, tak málo mi chybí. Už jsem si na samotu zvykla. Ale být sama a přesto zasnoubená je trochu škoda. Hlavně mám o něj strach. Což je tisíckrát horší, než samota.

Chtěla bych, aby mé srdce hrávalo spíš durové, než mollové melodie. Chtěla bych, aby si mé srdce vzpomnělo na pěkné věci. Chci mít klid. Chci...jen tak být. Chci tak moc?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama