.
Nečtu to po sobě.

Cesta není u konce

25. září 2017 v 15:21 | Spiral | 
Ačkoliv se dnes snažím tvářit jako milá a ochotná osoba, nebylo tomu tak vždycky. Bývala jsem potvora a ještě jsem na to byla hrdá. Byla jsem schopná vnímat jen samu sebe a na ostatní kašlat a pak se divit, že na mě kašlou taky. Bývaly to jednoduché časy, o to složitější bylo uvědomit si, co všechno jsem za tu dobu napáchala.

Nebylo to nic hrozného, respektive nic horšího, než středoškoláci dělaj. Zároveň to nebylo nic, na co jsem mohla být hrdá. Jít na diskotéku, ožrat se za cizí peníze a vyspat se s prvním sympaťákem, který do toho šel. Ráno se probudit, pamatovat si záblesky, pustit si film a zase od začátku. Žádné ponaučení, jen čisté bohémství opředené arogancí.

Ovšem ve chvíli, kdy jsem si sedla do kuchyně tehdejšího bytu, dala si tripa a začala si uvědomovat, co všechno jsem udělala. Bylo to, jako kdybych otevřela oči. Nebylo to nic hrozného, naopak. Bylo to něco, co jsem potřebovala. Vzala jsem tedy svůj seznam chlapů, šla na balkon a spálila ho se slovy "Teď už si nepotřebuji nic dokazovat.". Cítila jsem, jak jedné z mých nekonečně mnoha já spad kámen ze srdce. Oddechla jsem si a byla jsem ráda, že můžu začít vnímat svět jinak, než pohledem nadrženého debila.

Je fakt, že mi dlouho trvalo, než jsem se s tímto rozhodnutím srovnala. Možná to mě dovedlo až ke vztahu, který byl destruktivnější, než by kdy kdo čekal. Nicméně teď můžu jít hrdě po ulici, říct si jenom "Pěknej chlap." a jít zase dál bez představy, že mě týpek klátí někde ve sklepě. Můžu jít hrdě po ulici a milovat samu sebe ne protože po mě každej chlap touží, ale protože se mám upřímně ráda.

Čeká mne ještě dlouhá cesta k sebepoznání a sebekázni, ale cítím, že ten nejsložitější kus už jsem zdolala. Tak snad to bude inspiralizací pro všechny.;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. října 2017 v 21:15 | Reagovat

Je moc pěkné že sis takto uvědomila své chyby, přeji ti hodně štěstí a klidu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama